};

W tym słowniczku staramy się wyjaśnić najważniejsze terminy istotne przy podejmowaniu decyzji o zakupie projektora Hitachi, kluczowe także w czasie użytkowania.

 

projektory_hitachi_instalacyjne_użytkowanie_24_7_podwójna_lampa

24-godzinna praca – projektory instalacyjne Hitachi serii 9000 wyposażone są w niezawodny system podwójnej lampy. Gdy jedna przestaje działać w trakcie użytkowania projektora, włącza się druga, co zapewnia ciągłość projekcji. 24-godzinny czas pracy dostępny jest w trybie naprzemiennego korzystania z obu lamp. Funkcja ta przydaje się w zastosowaniach

 

3lcd[1]

3LCD – rozwiązanie wyświetlania obrazu stosowane między innymi w projektorach Hitachi. Podczas pracy projektora wyświetlane są trzy niezależne obrazy w barwach podstawowych: czerwonej, zielonej, niebieskiej. Łącząc się, tworzą obraz o wysokim nasyceniu i wierności kolorów.

Accentualizer – oryginalna technologia Hitachi sprawia, że obrazy wydają się bardziej realne  przez zwiększenie ostrości, blasku i cieniowania. Obrazy wyświetlane nawet na nie do końca równych powierzchniach wydają się, jakby były przedstawiane na płaskich  ekranach projekcyjnych. Można dostosowywać Accentualizer w trzech poziomach w zależności od rodzaju otoczenia.

ANSI Lumens – określenie jasności obrazu (patrz niżej) rzucanego przez projektor. Odnosi się do liczby lumenów wysyłanych przez projektor, mierzonej zgodnie z opracowaną przez ANSI (American National Standards Institutes) procedurą mającą oznaczenie IT7.215. Ujednolica ona metody pomiarów urządzeń różnych producentów, tak aby parametry obrazów można ze sobą porównywać. Opis metody (w języku angielskim): ANSI_LUmen_Method_IT_7_215

 

blending_warping

Edge Blending – projektory Hitachi posiadają funkcję łączenia krawędzi, która zapewnia bezproblemową projekcję pojedynczego obrazu z kilku projektorów. Projektory instalacyjne  Hitachi wyposażone są w różne możliwości łączenia spełniające oczekiwania użytkowników.

HDCR (High Dynamic Contrast Range) – gdy średniej klasy projektory są używane w jasnych pomieszczeniach, jakość ciemniejszych obrazów pogarsza się i stają się one niewyraźne. Zastosowanie funkcji HDCR koryguje te obrazy, dając efekt zwiększenia kontrastu, co skutkuje wyraźnymi projekcjami nawet w jasnych pomieszczeniach.

 

 

image_care

ImageCare, funkcja – łączy optymalną jakość wyświetlania obrazów przy maksymalnym oszczędzaniu energii.

 

 

save_mode

Tryb oszczędzania redukuje moc lampy projektora aż do 70% w porównaniu do normalnego tryb, co prowadzi do znaczącego oszczędzania energii. Czas trwania Trybu Oszczędzania można ustawić w zakresie od 1 do 30 minut. Jeśli wyświetlany obraz nie zmienia się w ustawionym czasie, funkcja pozostaje aktywna.

 

tryb_eco

Jeśli zaś włączamy Tryb Eco, moc lampy dostosowuje się do jasności wyświetlanego obrazu. Obniża się, gdy obraz jest ciemny, wzrasta – gdy jasny. Używanie inteligentnego Trybu Eco podnosi współczynnik kontrastu projektora, pobierając przy tym mniej energii. Wykorzystanie trybu Eco w projektorach Hitachi znacząco wydłuża żywotność lamp.

 

Jasność obrazu – projektory do sal konferencyjnych, klas w szkołach muszą mieć jasność na tyle dużą, by można było oglądać obrazy, nawet gdy pomieszczenia nie są całkowicie zaciemnione, zatem w ciągu dnia w szkołach czy przy sztucznym świetle w salach konferencyjnych. Generalna zasada: im wyższa jasność, tym lepiej. Oczy się zbytnio nie męczą. Zalecana jasność dla projektorów dla zastosowań edukacyjnych i biznesowych powinna zaczynać się od 2500 lumenów. —> Zapytaj o projektor dopasowany do twoich potrzeb.

 

Lampa – wykorzystywanie projektora przez wiele godzin, na przykład w centrum konferencyjnym, szkole, firmie edukacyjnej oznacza konieczność zakupu sprzętu, w którym lampa będzie pracować przynajmniej 3000 godzin w trybie normalnym. Popularne wśród klientów projektory Hitachi CP-DX250, CP-DX300, CP-EX250, CP-EX300, CP-EW300 mogą pochwalić się lampami o żywotności około 4500 godzin. To tak jakbyśmy siedzieli i oglądali filmy wyświetlane z projektora bez przerwy przez 187 dni.

 

zlacza

Złącza – pozwalają na podłączenie różnych źródeł obrazu. Dzięki nim użytkownicy mogą podpinać projektor do laptopa, komputera czy innych urządzeń. Standardem w projektorach Hitachi są wejścia HDMI, D-Sub, a także w części urządzeń port USB. Korzystając z USB możemy wyświetlać filmy, obrazy, prezentacje po wpięciu pendrive’a lub dysku zewnętrznego.